Rocznik 2005 Wekend na boisku

W sobotę i niedzielę przyszło zawodnikom rocznika 2005 rozegrać dwa mecze z drużyną AKS Chorzów jeden w Halembie drugi w gościach, w Chorzowie.
W pierwszym meczu tym sobotnim gospodarze zdetronizowali drużynę AKS sześć razy pokonując bramkarza rywali, posiadając bardzo dużą przewagę w polu, grając do tego skutecznie i przyjemnie dla oka.

Grunwald Ruda Śląska : AKS Chorzów 6:0
bramki:
Krawczyk
Paliński
Toborek
Wiktor
Żernicki

Drugi mecz, można by rzec rewanżowy rozegrany został w strugach deszczu, w trudne warunki tym razem lepiej wkomponowali się gospodarze, którzy jako pierwsza drużyna tego sezonu urwała naszej drużynie punkty.
Mecz rozpoczął się po naszej myśli i już w 13 jakże szcęśliwej dla nas minucie gola zdobył Łukasz Krawczyk.
Prowadzenia niestety nie udało się utrzymać rywale szybko bo 2 minuty później wyrównali.
Mimo przewagi i kolejnych dobrych sytuacji Wiiktora sam na sam, Krawczyka dwa dobre uderzenia z dystansu, czy Sida, który bliski był pokonania bramkarza w zamieszaniu podbramkowym gola zdobyliśmy dopiero w 30 minucie, kiedy to podanie Rogowskiego wykorzystał Wiktor.
Tuż po przerwie kolejna nasza akcja kończy się bramką, rajd Żernickiego i dobre dośrodkowanie kończy Wiktor i prowadzimy 1:3.
Kolejną okazję na podwyższenie wyniku mieli Krawczyk strzał sparowany na rożny, Toborek strzał sparowany na rożny i Żernicki uderzenie obok słupka.
Jak stare porzekadło mówi niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i to rywale po dwakroć zadają ciosy naszej defensywie doprowadzając do remisu.

AKS Chorzów : Grunwald Ruda Śląska
bramki: