Podsumowanie sezonu 2016 / 2017

W nowym sezonie ligowym drużyna GKS Grunwald Ruda Śląska rocznika 2004 wystąpi w V lidze wojewódzkiej, po spadku drużyna odbudowała swoją pozycję wygrywając ligę VI zajmując w niej 1 miejsce z przewagą 5 punktów nad drugim w tabeli APN Katowice, gromadząc 21 punktów w 12 meczach.
Nasz bilans to 6 zwycięstw, 3 remisy i 3 porażki.
Rudzki zespół może pochwalić się najlepszym atakiem, ale i najlepszą defensywą!
Bilans bramkowy dwunastu meczy 25-15, jak i przewaga punktowa mówią same za siebie.
Należy pochwalić naszych rywali za sportową postawę, emocje, dobre granie, którym to w przyszłym roku życzymy awansu.

Nasza drużyna:

Piotr Śmiegielski
Jakub Koptin
Denis Dudek

Od września przyjdzie nam zmagać się z drużynami:

MKS POGOŃ RUDA ŚLĄSKA
AKS WYZWOLENIE CEZ CHORZÓW
GTV STADION ŚLĄSKI II CHORZÓW
MKS SIEMIANOWICZANKA
GKS 38 PODLESIANKA KATOWICE
GKS KATOWICE
GKS WAWEL WIREK (spadkowicz z IV ligi)

/kształt ligi może ulec zmianie nie pewne jest bowiem zgłoszenie się do rozgrywek GKS WAWEL WIREK/

Awans z V ligi wywalczyła drużyna: GKS GIEKSA II KATOWICE SA, spadła zaś do VI ligi KS SLAVIA RUDA ŚLĄSKA.

Łupem bramkowym oraz asystami sezonu 2016/2017 podzielili się:

Pamiętajmy, że drużynę tworzą nie tylko zawodnicy ofensywni, słowo więc i o naszych obrońcach i bramkarzach, którzy skutecznie bronili dostępu do własnej bramki, a bramek straciliśmy w lidze tylko 15, w 2 meczach notując czyste konto, w 7 zaś nie tracąc więcej niż jedną bramkę, łącznie we wszystkich rozgrywkach defensywnie zawodnicy zdobyli 29 bramek i zanotowali 15 asyst.
Defensywa dla wielu trenerów ligowych, czy prowadzących reprezentacje kraju to najważniejsze formacje w drużynie.

Wszystkim zawodnikom gratulacje za wytrwałość w trenowaniu, za zaangażowanie, za godne reprezentowanie barw GKS Grunwald Ruda Śląska, za awans do V ligi, wkład w ten sukces rocznika należy do każdego z Was bez wyjątku!

Podziękowania również dla trenera Łukasz Kosia za doskonałe podejście do dzieci, treningi, zaangażowanie!

Na nowy sezon oczekujemy zatem z nadziejami na dobrą postawę, jako beniaminek na grę bez obciążenia, pełną inwencji twórczej, skuteczną.