AWANS JEST NASZ !!! Bonito Murcki : GKS Grunwald R.ŚL. 2:5 (0:3)

W przedostatniej kolejce przyszło się nam zmierzyć z niewygodnym wyjazdowo rywalem, drużyną Bonito Murcki.

Tym razem mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie pod nasze dyktando, tworzymy sytuacje, strzelamy bramki, gramy szybko i skutecznie.

Już w 2 minucie na dzień dobry bliski zdobycia gola jest Mateusz Świerczyna jego uderzenie po rykoszecie minimalnie mija bramkę rywali, kilka chwil później po dobrze rozegranym rożnym strzał Świerczyny obrońca Bonito wybija na kolejnego rożnego …plecami, po którym trafiamy w słupek.
W 9 minucie kolejny stały fragment gry, i po dośrodkowaniu Toborka bliski zdobycia gola Łukasz Krawczyk, jego uderzenia po wbiegnięciu w pole karne przechodzi nad poprzeczką.
Co się jednak odwlecze to nie uciecze, odbiór w środkowej strefie boiska szybkie rozegranie piłki pomiędzy Krawczykiem, a Piotrem Wiktorem w 10 minucie meczu daje nam pierwszego gola i zasłużone prowadzenie.
Trzeba jednak nadmienić, iż w tym okresie naszej wyraźnej przewagi rywale trafiają po kontrze w słupek bramki strzeżonej przez Szymona Gabrysiaka, w drugiej zaś sytuacji Szymon ratuje drużynę przed utratą gola skutecznym wybiegiem z bramki.
Nasza przewaga po zdobyciu gola rośnie, kolejne akcje przynoszą drugiego gola, i tak wysoki pressing w wykonaniu Oliwiera Wydry i Toborka na prawej stronie dają nam klasową/szkolną akcję Toborek-Krawczyk-Wiktor.
Prowadzenie dwubramkowe nie zadowoliło „młodych gniewnych” i w 25 minucie po raz trzeci do bramki rywali piłkę pakuje Piotr Wiktor.
Należy jeszcze odnotować ładną akcję Krawczyka i strzał z dystansu.
Pierwsza połowa naprawdę dobra, gramy skutecznie w defensywie, gdzie prym wiodą Damian Siekiera, Sebastian Górski i wspomniany już wcześniej Oliwier Wydra, rozbijamy ataki rywali, notujemy sporo przejęć piłki, co sprzyja rozwinięciu szybkich ataków.
Druga połowa jak było do przewidzenia rywale bardzo się starają, naciskają sporo pracy ma nasza defensywa, i mimo dobrych interwencji czy to Igora Jureczko, czy Tomka Broniszewskiego tracimy w 55 minucie gola, rywale zaś łapią wiatr w żagle, nie na długo na szczęście bo indywidualna akcja Sidwicjusza Rogowskiego dają nam czwartego gola, który definitywnie rozstrzyga potyczkę.
Wcześniej dogodnej sytuacji nie wykorzystał Dawid Żernicki, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy strzelił obok słupka.
Ostatnia minuta i doliczony czas gry przyniósł wprawdzie dwa gole, po jednym dla każdej z stron, ale nie miały one większego wpływu na to, kto zgarnął pełną pulę.

Jako, że nasz bezpośredni rywal Naprzód Lipiny rozgrywał mecz o tej samej porze u siebie, i go przegrał, tak nasza wygrana dała nam na kolejkę przed końcem upragniony awans.

0-1 10 minuta Piotr Wiktor

0-2 15 minuta Piotr Wiktor

0-3 29 minuta Piotr Wiktor

1-3 55 minuta Bartosz Bujakiewicz

1-4 59 minuta Sidwicjusz Rogowski

2-4 60 minuta Mateusz Gepfert

2-5 60 minuta Piotr Wiktor

asysty: Łukasz Krawczyk-2

Grunwald Ruda Śląska:
Szymon Gabrysiak, Tomasz Broniszewski – Igor Jureczko, Sebastian Górski, Mateusz Świerczyna, Bartosz Ulbrich, Dawid Janiszewski, Maciej Toborek, Łukasz Krawczyk, Piotr Wiktor, Oliwier Wydra, Michał Zastawny, Dawid Żernicki, Marcel Godlewski, Damian Siekiera.

Zawodnicy wyróżnieni: Piotr Wiktor, Łukasz Krawczyk, Mateusz Świerczyna, Oliwier Wydra, Damian Siekiera, Sidwicjusz Rogowski.