Turniej na skałce

W dniu dzisiejszym przyszło naszej drużynie zagrać w turnieju organizowanym przez Śląsk Świętochłowice.

Zagraliśmy w grupie z drużynami grającymi w wyższych ligach: MKS SIEMIANOWICZANKA V liga miejsce 5, GKS URANIA RUDA ŚLĄSKA IV liga miejsce 4, UKS RUCH CHORZÓW  IV LIGA 2 MIEJSCE, MKS ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE IV liga miejsce 6.

Meczem grupowym z Uranią rozpoczęliśmy zmagania w grupie, grając jak równy z równym, mając więcej z gry, zasłużenie wygrywając 1-0 po trójkowej akcji Toborek-Krawczyk-Wiktor.
Kolejne sytuacje tworzone przez naszych zawodników bliskie powodzenia, a o których warto wspomnieć to uderzenie z rzutu wolnego Piotrka Wiktora, strzał z dystansu Łukasza Krawczyka, czy niezła sytuacja Dawida Żernickiego, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.
W meczu tym szczególne pochwały dla naszej defensywny i bramkarza (Tomka), która bardzo skutecznie rozbijała ataki rywali, grając wysoko, notując sporo przechwytów.

GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA : URANIA RUDA ŚLASKA 1-0
bramka: Piotr Wiktor as. Łukasz Krawczyk

Drugi mecz grupowy niezły, wyrównany z UKS Ruch Chorzów zakończony bezbramkowym remisem, w którym to piłkę rozgrywał UKS, Grunwald zaś wyprowadzał bardzo groźne kontry, mając w sumie lepsze sytuacje bramkowe.
Dwukrotnie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Dawid Żernicki, po podaniu Kuby Nowary oraz Łukasza Krawczyka, sytuacja sam na sam Łukasza Krawczyka i strzał nad poprzeczką po podaniu Toborka, oraz kontrowersja ostatnich minut meczu, kiedy to Wiktora w polu karnym ewidentnie faulowało dwóch zawodników z Chorzowa, niestety gwizdek sędziego milczał.
Dobry mecz brawo!

GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA : UKS RUCH CHORZÓW 0-0

Kolejnym grupowym rywalem był team z Siemianowic Śląskich.
MKS zagrał lepszy mecz wygrywając z nami 2-1.
Był to nasz słabszy występ ale mimo tego mógł zakończyć się naszą wygraną, niestety w kluczowych sytuacjach zabrakło szczęścia jak np w sytuacji Łukaszowi Krawczykowi, który po minięciu bramkarza przy stanie 1-1 trafił w boczna siatkę.
Gol dla Grunwaldu padł po indywidualnej akcji Igora Jureczko, bardzo dobrym uderzeniu sparowanym przez bramkarza rywali i skutecznej dobitce Krawczyka.
W meczu tym po raz kolejny słowa uznania dla obrońców, i ... drugiego naszego bramkarza (Szymona).

GRUNWALD RUDA ŚLASKA : MKS SIEMIANOWICZANKA 1-2
bramka: Łukasz Krawczyk as. Igor Jureczko

Mecz o miejsce 5 to niestety rzeź niewiniątek i bardzo słaba, mało ambitna postawa naszych graczy.
Porażka 1-6 chluby nam nie przynosi tym bardziej, że część drużyny przeszła obok meczu.
Jedyny gol dla naszej drużyny padł po akcji Toborek-Sid Rogowski - Wiktor.

GRUNWALD RUDA ŚLASKA : MKS ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE 1-6
bramka: Piotr Wiktor as. Sid Rogowski

Turniej kończymy wygrywając 1 mecz, 1 remisując i 2 przegrywając, zajmując ostatecznie 6 miejsce, najlepsze z wszystkich Rudzkich drużyn biorących udział w turnieju przed Slavią i Uranią.