Rocznik 2005 Kamionka Mikołów :Grunwald Ruda Śląska 0-1 (0-0)

01-10-2017

W trudnych warunkach przyszło nam zagrać ligowy mecz w Mikołowie.
Gospodarze (takie ich prawo) przygotowali bardzo małe boisko, które po opadach deszczu przypominało bardziej miejscami podejście do jednego z halembskich stawów J, aniżeli boisko, a jak powszechnie wiadomo takie warunki zdecydowanie sprzyjają drużynie broniącej, aniżeli atakującej.
Nasza drużyna co należy podkreślić zagrała dobre spotkanie non stop nękając rywala posiadając dużą przewagę, często zamykając gospodarzy na ich połowie, brakowało jednak szczęścia, a i wyśmienicie dysponowany był bramkarz Kamionki, który bronił z dużym wyczuciem.
Sygnał do ataków dał Łukasz Krawczyk schodząc z boku uderzył piłka jednak po rykoszecie wyszła na róg. Następne sytuacje niewykorzystane zostały przez Toborka (strzał bramkarz wybił na rożny koniuszkami palców), oraz Koptin kiedy to obrońcy przyblokowali piłkę zmierzającą do bramki.
Strzał Remika Wydry przeleciał nad poprzeczką, kolejną zaś okazję Toborka bramkarz paruje na słupek i piłka opuszcza pole gry (rożny).
Kolejne uderzenie Wydry sprawdza wytrzymałość poprzeczki, zaś bomba Tomka Broniszewskiego przechodzi obok słupka.
Nasze ataki raz po raz sunęły na bramkę rywali, kolejne sytuacje Koptina obok słupka, Broniszewskiego mocne uderzenie broni bramkarz, Toborka obok bramki, Krawczyka – strzał w słupek czy dwie sytuacje sam na sam Żernickiego i Palińskiego nie przyniosły bramki, zaś zmierzającą do bramki rywali piłkę sami wybijamy w aut J
Ostatnie akcja meczu przyniosła nam gola po klepce Toborek-Żernicki i rajdzie prawą stroną boiska Żernickiego i bardzo dobrym dośrodkowaniu piłkę do siatki rywali pakuje Łukasz Krawczyk ku uciesze całego zespołu.
Należy także wspomnieć o dobrej pracy wykonanej w defensywie, w której to prym wiódł Tomek Broniszewski oraz Kuba Koptin, a bardzo dobrze bronił Eryk Czypionka (wybronione dwie sytuacje sam na sam po wykopnięciu piłki na uwolnienie przez rywali).

Kamionka Mikołów : Grunwald Ruda Śląska 0-1 (0-0)
bramka:
Łukasz Krawczyk as. Dawid Żernicki

Grunwald: Czypionka - Broniszewski, Koptin, Toborek, Paliński, Krawczyk, Wydra, Żernicki, Drążkiewicz, Kowalczyk, Janiszewski, Zastawny, Grochowski.