Mamy to! Trzy punkty zostały w Rudzie Śląskiej!

Mamy to!

W słońcu i upale przyszło młodym piłkarzom Grunwaldu rocznika 2004/05 zagrać z katowickim Bonito Murcki swój 2 ligowy mecz.
Mecz wyrównany w pierwszej odsłonie, z lepszymi sytuacjami po naszej stronie, i zasłużonym prowadzeniem 1-0 do przerwy po kontrataku, bramce autorstwa Kuby Koptina iprzyblokowanym uderzeniu Bartka Ulbricha.
Pierwsza połowa budująca jeżeli chodzi o grę w defensywie, z kilkoma niewykorzystanymi sytuacjami min. Sebastiana Górskiego sam na sam, czy uderzenia Marcela Godlewskiego minimalnie mijającymi słupek. Rywale w tym fragmencie tak dobrych sytuacji nie mieli, jednak by oddać mecz jakim był trzeba wspomnieć o groźnych uderzeniach z dystansu i niezłej sytuacji po stałym fragmencie gry.
Zmiana stron przyniosła nam trochę nerwowości na początku, kiedy to rywale próbowali szybko wyrównać, jednak po opanowaniu sytuacji szala przechyliła się na naszą korzyść kiedy to stworzyliśmy kilka dobrych sytuacji zakończonych strzałami akcja Macieja Toborka, czy Damiana Siekiery, w których lepszych okazał się bramkarz rywali bądź piłka mijała minimalnie bramkę.
Ten fragment gry był naprawdę dobry w naszym wykonaniu i efektywny bo na 2:0 podwyższył Damian Siekiera po zespołowej akcji wyprowadzonej przez naszą defensywę z udziałem pomocy i doskonałym podaniu w tempo autorstwa Mateusza Skorupy.
Mimo kolejnych sytuacji to rywale trafili do naszej siatki i mimo rozpaczliwej obrony po dwakroć Tomka Broniszewskiego piłka trafia do naszej siatki przy trzeciej dobitce.
Przeciwnicy poczuli wiatr w żagle nie mniej jednak to my mieliśmy piłkę meczową i niewykorzystaną sytuację, kiedy to piłka przeszła minimalnie obok bramki.
Końcówka meczu to dobra i zdecydowana postawa naszych obrońców, która to formacja dziś zasłużyła na największe słowa uznania, bo nie dopuszczała rywali nader często do bramkowych sytuacji.

Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie stało się faktem.

Grunwald Ruda Śląska : Bonito Murcki Katowice 2:1 (1:0)